Sevgili Ziyaretcimiz,
Sitemizde Aktif Olmak İçin(Mesaj yazmak,gizli konuları görmek..) Üye Olun Ya Da Giriş Yapın Smile

Join the forum, it's quick and easy

Sevgili Ziyaretcimiz,
Sitemizde Aktif Olmak İçin(Mesaj yazmak,gizli konuları görmek..) Üye Olun Ya Da Giriş Yapın Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PeaRL jaM..!

3 posters

PeaRL jaM..! Empty PeaRL jaM..!

Mesaj tarafından meTaL_kaLp Ptsi Şub. 18 2008, 22:03

Pearl Jam ilk olarak, 1980’lerin ortasında Seattle’da, gitarist Stone Gossard ve basçı Jeff Amment’ın “Green River” adlı bir rock grubunu kurmasıyla başladı diyebiliriz. Grup, ilk olarak bir EP ve “Rehab Doll” adlı bir albüm hazırladı. Fakat 1988 yılının sonunda Green River dağıldı. Daha sonra Gossard ve Ament, ikiliye katılan baterist Jeff Turner ve daha önce Seattle’lı bir grup olan Malfunkshun’un solisti olan Andrew Wood’la birlikte “Mother Love Bone” adlı grubu kurdu. Kurulan bu yeni grubun, Green River’dan tamamen farklı, blues ve glam rock ağırlıklı bir soundu vardı. Grubun başarısı PolyGram’ın bir yan kuruluşu olan Stardog tarafından hemen farkedildi. Böylece grup, 1989’da çıkartacakları “Shine” adlı EP’leri için, Stardog’la anlaşma imzaladı. Shine’I, bir yıl sonra çıkacak “Apple” adlı albüm izledi. Ne yazık ki Wood, eroin bağımlılığını yenemedi ve “Apple” albümünün çıktığı 1990 yılının Mart ayında aşırı dozdan öldü. Wood’un ölümüyle “Mother Love Bone”da dağıldı. Gossard, bireysel çalışmalara yöneldi. İçinde, üç enstrümental kaydın bulunduğu “Stone Gossard Demos 91” adını verdiği bir hard rock albüm çıkardı. Belli bir süre sonra Gossard, yeni dağılmış “Shadow” adlı bir grubun lead gitaristi olan, Mike McCready ve Seattle çevresinde “War Babies” adlı bir grubta bas çalan, Ament’la da anlaşarak yeni bir grup oluşturdu. Bu üç müzisyen, gerçekten başarılı bir yolda olduklarına inanıyorlardı. McCready, Rolling Stones dergisine “‘Dollar Short’ adlı parçayı çalmaya başladığımızda gerçekten iyi bir şeyler yaptığımızı anlamıştım” dedi. Henüz adı belli olamayan grubun, artık tek eksiği bir solistti. Gossard, yaptıkları demoyu, bir şekilde doğru ellere ulaşabilmesi için arkadaşlarına vermeye başladı. Gossard’ın bu arkadaşlarından biri de “Red Hot Chili Peppers”ın kurucularından, Jack Irons’tı. Irons demoyu, San Diego’dan tanıdığı o zamanlar bir petrol şirketinde çalışan fakat geceleri şarkı sözleri yazıp “Bad Radio” adındaki bir grupta solistlik yapan Eddie Vedder’a gönderdi. Vedder, San Diego çevresinde utangaç biri olarak tanınıyordu. Hatta bazen çıktıkları konserlerde kalabalıkla yüz yüze gelmemek için maske takıp da çıkıyordu. Demoyu dinleyen Eddie, kaydı çok beğendi. Ertesi gün Vedder surf yaparken, daha sonra Pearl Jam’in ilk albümü olacak “Ten”de, ‘Alive’ adıyla yer alacak ‘Dollar Short’ adlı parçayı söyledi. Daha sonra Vedder, ‘Once’, ‘Footsteps’ ve ‘Dollar Short’u kaydederek, Seattle’a geri gönderdi. Ament ve Gossard; Vedder’ın seslendirdiği bu parçaları dinledi ve gösterdiği performans karşısında çok etkilendi. 2 hafta içinde Vedder, Seattle’a geldi. Grupla birlikte sadece 5 gün çalıştı ve altıncı gün grup canlı performanslarını sergilemeye başladı. Eddie Vedder, kısa bir süre sonra, Soundgarden’ın solisti Chris Cornell’ın da aralarında olacağı bir proje olan, Temple Of The Dog’da yer alması için davet edildi. Cornell, oda arkadaşı olan Andrew Wood için bir kaç parça yazdı ve bir tribute albümde piyasaya sürmeye karar verdi. Eddie Vedder ve Chris Cornell’ın aralarında bulunduğu proje ‘Hunger Strike’ adlı parçayı kaydetti. Temple of The Dog adlı proje bittiğinde; Vedder, McCready, Ament, ve Gossard aralarına yeni katılan baterist Dave Krusen ile birlikte grubun adını en sevdikleri basketbol oyuncusu Mookie Blaylock olarak değiştirmeye karar verdi. Grup, kısa bir süre sonra Epic Records’la anlaşma imzaladı ve ilk albümleri için çalışmaya başladı. Telif hakları yüzünden grup adını Mookie Blaylock yerine; Vedder’ın büyük annesi Pearl ve onun içinde narkotik bir madde bulunan bir cins kaktüsten yaptığı reçelden ortaya çıkan “Pearl Jam” olarak değiştirdi.
meTaL_kaLp
meTaL_kaLp
Aktif - Üye!

Kadın
Zodyak : Koç Mesaj Sayısı : 7059
Yaşadığınız Yer : maRiLyn mansonun evi..(L)
İsminiz : Ç1q0

Özelliklerim
Ruh Halim: Sigara İçiyorum Sigara İçiyorum
Sevdiğim: Tokio Hotel

PeaRL jaM..! Empty Geri: PeaRL jaM..!

Mesaj tarafından meTaL_kaLp Ptsi Şub. 18 2008, 22:04

Grup ii seFRmm
meTaL_kaLp
meTaL_kaLp
Aktif - Üye!

Kadın
Zodyak : Koç Mesaj Sayısı : 7059
Yaşadığınız Yer : maRiLyn mansonun evi..(L)
İsminiz : Ç1q0

Özelliklerim
Ruh Halim: Sigara İçiyorum Sigara İçiyorum

Mesaj tarafından tin_goddess Çarş. Haz. 25 2008, 19:28

ben dee seviorum PeaRL jaM..! 802773 .Gayet dehşet gruptur.Özellikle Jeremy (ve hikayesi de), Black ve The Who coverı Baba o'riley tam züper PeaRL jaM..! 305212 Wink
tin_goddess
tin_goddess
**

Kadın
Zodyak : Kova Mesaj Sayısı : 117
Yaşadığınız Yer : ankara
İsminiz : ....

Özelliklerim
Ruh Halim: Kötü Kötü

Mesaj tarafından JaRed]ReiTa[HiRoTo Salı Tem. 22 2008, 03:25

saol xD
JaRed]ReiTa[HiRoTo
JaRed]ReiTa[HiRoTo

Kadın
Zodyak : Ikizler Mesaj Sayısı : 423
Yaşadığınız Yer : boşlukta
ileti : şiirlerimiii çoookk seviyorum...çünkü onlar benim duygularım
İsminiz : Kuzijiki Takuchimo hahahah koptum ya ...

Özelliklerim
Ruh Halim: Sinirli Sinirli